Kominiarze

Czarny mundur, cylinder i szczotka na ramieniu – widząc go większość z nas odruchowo łapie się za guzik – kominiarz bo o nim mowa to niezwykle szanowany i jednocześnie niedoceniany zawód rzemieślniczy, który budzi w nas pozytywne emocje.

Poznaj kaliskich rzemieślników.

Zapoznaj się z wizytówkami poszczególnych członków cechu, dowiedz się kto co robi. Dowiedz się jakie usługi możecie sobie wzajemnie oferować 

Jesteśmy tu dla Was!

Korzyści z członkowstwa w Cechu.

Dlaczego warto należeć co Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych?

Przynależenie do ważnej grupy zawodowej, dzielenie się informacjami, wzajemne wspieranie się w codziennych działaniach, polecanie się nawzajem, kontakt z innymi, podobnie nastawionymi do życia przedsiębiorcami, poczucie wspólnoty, przynależenia do organizacji która realnie pomaga swoim członkom, to tylko niektóre z korzyści.

Kto może przystąpić Do Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu?

Członkostwo w Cechu możliwe jest dla osób i firm prowadzącymi działalność rzemieślniczo – usługową, szczególnie w zawodach takich jak : piekarze, cukierniczy, fryzjerzy, mechanicy 

Jak można przystąpić do Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych?

Wystarczy wypełnić formularz online, albo odwiedzić nas w siedzibie Cechu, albo skontaktować się telefonicznie, żeby poznać wszystkie szczegóły. przystąpienie do Cechu wymaga wypełnienia wniosku – nie jest to skomplikowane.

Ile kosztuje członkostwo w Cechu?

Podstawowa opłata to 65 zł miesięcznie. Dzięki tym środkom możesz mieć dostęp do prawdziwej sieci wzajemnych korzyści między rzemieślnikami, udział w spotkaniach, możliwość posługiwania się logotypem Cechu i szereg innych korzyści

Jestem zdecydowany/a. Co dalej?

Na początek wypełnij prosty formularz ( wciskajac guzik poniżej), a my oddzwonimy do Ciebie , żeby zaprosić Cię na spotkanie. 

Cechy rzemieślnicze w Kaliszu i na świecie

Cech (z niem. Zunft), w języku staropolskim Gilda, słowo pochodzące z języka dolnoniemieckiego „die Gilde”, ze staronordyjskiego gildi – nazwa oznaczająca zebranie, stowarzyszenie, następnie cech rzemieślniczy[1] – organizacja samorządu rzemieślniczego o charakterze społeczno-zawodowym, częściowo również gospodarczym, zrzeszająca rzemieślników jednego lub kilku pokrewnych zawodów, mająca na celu:

  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych,
  • utrwalanie więzi środowiskowych, postaw zgodnych z zasadami etyki i godności,
  • prowadzenie na rzecz członków działalności społeczno-organizacyjnej, oświatowej i gospodarczej,
  • reprezentowanie interesów członków wobec organów władzy i administracji oraz sądów.

Przykłady: cech ślusarzy, cech murarzy, cech krawców, cech rzemiosł skórzanych itp. Potocznie terminem „cech” określa się również budynek będący siedzibą zarządu jakiegoś cechu i miejscem zbierania się jego członków.

Cechy są w środowiskach małych miast i wsi jedynymi, bądź jednymi z niewielu instytucji, aktywizujących miejscową społeczność. Organizują wystawy-kiermasze, współuczestniczą wraz z lokalną administracją w organizacji imprez ogólnomiejskich czy gminnych. Są organizacjami posiadającymi własne siedziby, przeważnie z dużymi salami konferencyjno-widowiskowymi. Organizacje te są więc często nie tylko organizatorami własnych, lecz także gospodarzami imprez, wymagających takich obiektów.

Cechy zrzeszają się w izbach rzemieślniczych. Obecnie w strukturach Związku Rzemiosła Polskiego funkcjonuje 479 cechów.

Obecnie cechy, jako organizacje zrzeszające przedstawicieli zawodów rzemieślniczych tracą na znaczeniu. Organizacjami, które obecnie spełniają rolę cechów ale w stosunku do przedstawicieli wolnych zawodów są powoływane w drodze ustawy samorządy zawodowe np. samorząd lekarski, farmaceutów, adwokacki, radców prawnych, architektów i urbanistów.

 

Wiadomości bieżące

Oto przegląd bieżących wiadomości z Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu

Witamy na nowoczesnym portalu rzemiosła w Kaliszu!
Witamy na nowoczesnym portalu rzemiosła w Kaliszu!

  Szkolenia nowych kadr dla rzemiosła to kwestia bezpiecznej przyszłości całej branży. Kaliscy rzemieślnicy zdają sobie też sprawę z potrzeby integracji środowiska oraz unowocześnienia komunikacji z klientami. Dlatego właśnie w miniony piątek, 26 czerwca miało...

Najlepszy uczeń i mistrz roku
Najlepszy uczeń i mistrz roku

Jak co roku w auli Uniwersytetu Poznańskiego odbyła się Gala wręczenie nagród "Najlepszy Mistrz i Uczeń Roku".  W gali wzięli udział praktycznie wszyscy członkowie naszego Cechu. Wręczenia nagród dokonała w imieniu Marszałka Województwa Wlkp Marzena Wodzińska....

Napisz do nas

Strona:

rzemioslo.kalisz.pl

Email

cech.kalisz@wp.pl

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu 
ul.  Południowa, 62-800 Kalisz

Tel62 742 44 58