Gospoda „Kaczki za wodą” Goszczanów

GOSPODA KACZKI ZA WODĄ (dawniej IBIS) to wyjątkowe miejsce i to nie tylko z uwagi na fakt goszczącej tam w 2019 z „Rewolucjami Kuchennymi” Magdy Gessler, ale przede wszystkim z uwagi na atmosferę i serwowane tam dania. 

Nazwa GOSPODA KACZKI ZA WODĄ wiąże się… z kaczkami. Hodowla kaczek cieszy się bowiem dużą popularnością na obszarze Gminy Goszczanów. A woda?  Znajduje się nieopodal, choć niewielkich rozmiarów, ale jest! To skłoniło Magdę Gessler, by lokal po rewolucjach z telewizją TVN, zmienił nazwę na dość oryginalną, przywołującą w pamięci brzmienie starego utworu „Kaczki za wodą”. Skoro Kaczki za wodą, to w menu oczywiście nie mogło zabraknąć dań z kaczką w roli głównej. W gospodzie można skosztować pasztet z kaczki z sosem żurawinowo – chrzanowym, kaczy żurek oraz kaczkę pieczoną z jabłkami. Ponadto oferuje ona także pyszne dania z lokalnej kuchni tradycyjnej jak polewkę, knedle ze śliwkami, pyzy i inne specjały – wielu osobom znane z lat dzieciństwa. Nie brakuje także wybornych deserów, w tym szarlotki i pysznych pączków przygotowywanych na bazie „babcinej” receptury.

W restauracji goście nie tylko mogą dobrze zjeść, ale także zakupić przygotowane przez właścicielki przetwory – syropy, kiszonki i konfitury.

Więcej na profilu FB gospody oraz na stronie swojskieklimaty.org.pl

Co mówią o sobie właścicielki gospody „Kaczki za wodą”?

„W naszej gospodzie serwujemy domowe, tradycyjne jedzenie. Motywem przewodnim jest kaczka, która jest obecna nie tylko w naszym menu, ale i w wystroju. Kierunek naszej kuchni został nadany przez Panią Magdę Gessler podczas Kuchennych Rewolucji.”

Zapraszamy do naszej gospody a także na nasz profil FB

ul. Kaliska 26
Goszczanów

Tel:  789 435 962

 

Zapytaj nas o ofertę dla członków Cechu

Chcesz podjąć naukę w zawodzie kucharza lub kelnera? Skontaktuj się z gospodą „Kaczki za wodą”!

Wróć do przeglądania wizytówek

 

Napisz do nas

Strona:

rzemioslo.kalisz.pl

Email

cech.kalisz@wp.pl

Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu
ul.  Częstochowska 93a, 62-800 Kalisz
starszy Cechu: p.o. Stanisław Żychliński
tel. 62 757-71-76